Mateřská škola Velká Dobrá

Program MŠ

V mateřské škole pracujeme podle ŠVP: ROK V MŠ

Ve třídách učitelky pracují s dětmi podle měsíčních integrovaných bloků : Všichni jsme kamarádi, Podzim na zahradě, Pestrobarevný podzim, Vánoční čas, Zima kraluje, Objevujeme svět kolem nás, Jaro se probouzí, Dopravní školička, Máme rádi naši rodinu, Loučení se školáky.

Cílem ŠVP je:

• Získání osobní samostatnosti a schopnosti projevovat se jako samostatná osoba, rozvíjení sama sebe, vlastních zájmů a potřeb.
  • Seznamování dětí s přírodou a přírodními jevy , důležitý je kontakt s přírodou / dobrá poloha školy /.
  • Nedílnou součástí ŠVP jsou mimoškolní činnosti : keramické kroužky, plavecký kurz,  předškolák, návštěvy divadel, výchovné koncerty, výlety, akce pro rodiče (vánoční besídka, uspávání a probouzení broučků...).

Rodiče mají možnost seznámit se se ŠVP na nástěnce v šatně.

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Pranostika na akt. den

Na svatého Rudolfa se má nahlížet do úlů, a jestli včely nemají dost potravy, má se jim na schod měsíce doplnit.

Počasí dnes:

14. 4. 2021

oblacnosesnezenim

Bude polojasno až oblačno, občas sněhové přeháňky, na východě až zataženo s občasným sněžením, pod 400m srážky smíšené. Denní teploty 2 až 6°C, v Čechách místy 8°C. Noční teploty 2 až -2°C.